IRSKO
Zastavení v Dublinu
Hlavní město Irska je pověstné hlavně uličkami plnými barů s pivem, whiskey a všudypřítomnou živou hudbou. Za zmínku stojí hlavně oblast Temple Bar, která by se dala přirovnat k ostravské Stodolní ulici, s tím rozdílem, že uličky a bary tu žijí i přes den. Je to místo, kde měli svá první hudební vystoupení i slavní U2.
Kromě těchto míst jsme navštívili i místní pivovar Guinness, jehož pivo je známé i u nás.
Dublin
Drsná romantika severozápadu
Další dny jsme se vydali autem na severozápad Irska do Donegalu a západně za město na poloostrov, který byl první ukázkou toho pravého Irska. Útesy, majáky, rozbouřené moře a neustálý vítr - to je pro pobřeží Irska charakteristické.
Pohoří Wicklow
Naše další cesty mířily do pohoří Wicklow nedaleko Dublinu, a je o víkendech variantou, jak prchnout z velkoměsta do přírody. Irskou krajinu poznamenalo hromadné kácení lesů ,které začalo už v 17. století, dominují hlavně pole a pastviny plné ovcí.
Cork
Z Corku jsme pak vyjeli na jihozápad a procestovali celé pobřeží se spoustou zálivů a poloostrovů až k největšímu turistickému lákadlu Irska, kterým jsou Cliffs of Mohers. Vysoké útesy tyčící se nad mořem místy do výšky až 200 metrů s možností nádherných výhledů přilákají ročně až milion návštěvníků.
Městu Limerick a jeho zálivu jsme se vyhnuli, k výraznému zkrácení cesty jsme využili trajekt a pokračovali směrem na Galway přes Burren National Park. Je to krasová oblast s ojedinělou přírodou. Návštěvníky láká i výjimečná jeskyně Aillwee Cave.
Naše putování jsme zakončili v Dublinu.
Přístav